عمل جراحی سگ بازیگر توسط دکتر امید مرادی

 

عمل جراحی سگ بازیگر توسط دکتر امید مرادی

 

ویکی نام سگ ماده نژاد گریت دنی است که ۸ سال از عمرش می گذرد و طی این مدت فعالیتهای زیادی را کارنامه هنری خود ثبت نموده است.

گفته می شود ویکی توانایی تله پاتی با افراد را دارد و توانسته به مدت ۲۹ شب در نمایش نامه کلبه عمو تام به کارگردانی بهروز قریب پور در تئاترشهر به ایفای نقش بپردازد. ویکی در اجرای نقش خود باید بعد از شنیدن دیالوگی خاص از کسی که نقش دزد را در نمایش داشت، پارس می کرد و به سوی او حمله ور میشد و شلوار او را بدون اینکه پای وی آسیبی ببیند گاز می گرفت؛ او این کار را بدون حتی یکبار اشتباه به مدت یک ماه به اجرا درآورد! همچنین این سگ در فیلمهای حکم (مسعود کیمیایی)، جرم (مسعود کیمیایی)، زنها فرشته اند (آرش معیریان)، کلبه (جواد افشار)، موش(شاهد احمدپور) و سریالهای سقوط یک فرشته، لبه تیغ و دردسر بزرگ به نقش آفرینی پرداخته است.
این سگ هنرمند چندی پیش به دلیل ابتلا به تومور پستانی در کلینیک تخصصی کلبه حیوانات کرج توسط دکتر امید مرادی تحت جراحی خارج سازی رحم و تخمدان، ماستکتومی یکطرفه و لامپکتومی در یکی از پستان ها قرار گرفت.
دکتر امید مرادی نتایج جراحی را کاملا رضایت بخش دانست و اظهار داشت خوشبختانه علایمی از متاستاز به ریه ها و غدد لنفاوی ناحیه وجود ندارد و پس از مشخص شدن نتایج پاتولوژی نسبت به لزوم انجام شیمی درمانی تصمیم گیری خواهد شد.

لازم به ذکر است با توجه به فرم گوشهای ویکی، احتمالا این حیوان سابقه جراحی زیبایی و تغییر فرم گوش ها را نیز داراست.

جراحی زیبایی، اقدامی است که برای تغییر شکل اعضای طبیعی حیوانات نظیر دم و گوشها به دلخواه صاحب حیوان انجام می شود و به دلیل ضروری نبودن برای سلامت حیوان، نقض حقوق حیوانات محسوب می شود.البته شایان ذکر است جراحی زیبایی مورد اشاره توسط این تیم انجام نشده است.

لینک این نوشته در سایت دیده بان حقوق حیوانات

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: