هشتم آگوست روز جهانی گربه

هشتم آگوست روز جهانی گربه

گربه ها همیشه منبع شگفتی برای بشر در طول تاریخ بوده اند. امروز گربه ها تبدیل به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی جهان شده اند که توانسته اند براحتی با شیوه زندگی روزمره کنار بیایند. آنها زیبا و اجتماعی بوده و برای نگهداری در خانه بسیار مناسب هستند. اما کجا و چه زمانی گربه ها اهلی شدند؟

از زمانی که اولین گربه ها اهلی شده اند حدود 4000 سال می گذرد. مصری های باستان اولین کسانی بودند که از گربه ها برای کنترل آفات و محافظت از فروشگاه ها استفاده می کردند. در مصر باستان،به گربه به عنوان یک شکارچی احترام گذاشته میشد و به عنوان خدایان و الهه ها مورد پرستش قرار میگرفت تا جائیکه مجازات اعدام برای کشتن گربه ها اعمال می گردید و گربه ها نیز قبل از اینکه به خاک سپرده شوند، مومیایی می شدند.

در سالهای بعد دیگر تمدن های باستانی، گربه را به دام انداختند و به ایتالیا برده و در آنجا به آرامی در سراسر اروپا گسترش دادند. در نهایت گربه خانگی مو کوتاه در سراسر جهان پخش شد و گربه های مو بلند مدتی بعد وارد ترکیه و ایران شدند. دیگر گربه های خانگی نیز از هند وارد چین و ژاپن شدند.

به استثنای یک دوره کوتاه مدت آزار و شکنجه در قرون وسطی که گربه ها را با شیطان مرتبط می دانستند، گربه های قرن هجدهم حیوان خانگی محبوب دنیا بودند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: