مزایای عقیم سازی سگ ها و گربه های ماده

 عقیم سازی به شیوه صحیح در صورتی که در سنین پایین انجام شود، احتمال وقوع بیماری های شایع و خطرناکی نظیر تومورهای پستانی بدخیم و عفونت چرکی رحم (پیومتر) که در حیوانات ماده بدون سابقه بارداری بسیار محتمل هستند را بسیار کاهش می دهد.

 

 

عفونت چرکی رحم(پیومترا)

  • بسیاری از حیوانات ماده پس از بلوغ در دوره های پذیرش جنسی غیرقابل کنترل شده و به شدت به دنبال راه فرار از منزل و رساندن خود به حیوان نر هستند. عقیم سازی حیوان ماده این مشکل را که بعضا منجر به بارداری های ناخواسته و یا حتی مفقود شدن همیشگی حیوان می شود به طور کامل برطرف می کند.
  • سگ های ماده پس از بلوغ، قبل از هر دوره پذیرش جنسی به درجات مختلف ترشحات خونابه ای دارند که آلوده شدن محیط منزل به این ترشحات بعضا موجب ناراحتی اهالی منزل می شود. عقیم نمودن حیوان ماده این مساله را نیز به کلی مرتفع می سازد.
  • گربه های ماده پس از بلوغ، به فواصل زمانی کوتاه وارد دوره های پذیرش جنسی می شوند که در این زمان اکثر این حیوانات به شدت ناآرام شده و با سروصداها و ناله های فراوان تلاش می کنند به هر طریق ممکن از منزل خارج شوند. این ناآرامی و ناراحتی حیوان معمولا باعث ناراحتی و کلافگی اهالی منزل می شود. با عقیم سازی حیوان ماده این مشکل اساسی نیز کاملا برطرف می گردد.
  • در صورت نگهداری حیوان نر در کنار ماده و یا حضور تصادفی حیوان نر، احتمال و نگرانی بابت بارداری ناخواسته حیوان ماده عقیم شده وجود ندارد.

 

Leave A Reply

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: