جراحی بافت سخت

مراقبت های بعد از ترخیص حیواناتی که جراحی بافت سخت داشته اند :

حیوان دلبند شما یک جراحی بزرگ بر روی استخوان ها یا مفاصلش داشته است از این رو توصیه می شود حداقل یک شب در بیمارستان بستری باشد.

بازگشت به شرایط عادی ممکن است از چند روز تا چند هفته به طول بیانجامد از این رو ضروری است اقدامات زیر را در مورد حیوان دلبندتان رعایت نمایید.

  • ضددرد : استفاده از ضددردها حین جراحی آغاز گردیده است و بسته به نوع جراحی حیوان شما برای روزهای آینده تجویز خواهد شد, در استفاده از آنها دقت کامل داشته باشیدو در صورت بروز هر گونه مشکل یا سوال با ما تماس بگیرید.

 

  • فعالیت بدنی : توصیه می کنیم گربه ها را در داخل قفس محدود نمایید (طول مدت محدودیت حرکتی بر اساس نوع جراحی تعیین می شود) و سگها را حتما صرفا با قلاده راه ببرید تا بتوانید حرکات سریع و هیجانی آنها را کنترل نمایید, طی مدتی که محدودیت حرکتی اعمال می شوداز تغذیه بیش از حد که می تواند منجر به چاقی شود اجتناب نمایید .

 

  • ریکاوری : با توجه به اینکه التیام استخوان ها چند هفته ب طول می انجامد از این رو به مدت حداقل 6 الی 8 هفته از پریدن, بالا و پایین آمدن از پله توسط حیوان دلبندتان اجتناب نمایید.

 

  • آنتی بیوتیک : معمولا جهت کاستن از خطر عفونت به مدت چند روز پس از جراحی آنتی بیوتیک تجویز می گردد که می بایست به طور صحیح و راس ساعت معیین شده استفاده گردند.

 

  • بخیه ها : بخیه ها ممکن است غیر قابل جذب بوده و نیاز به کشیدن داشته باشند, در این صورت 10  الی 14 روز پس از مل مجددا به دامپزشک مراجعه نمائید
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: