انجام اقدامات اولیه تشخیصی و اخرین وضعیت توله خرس گچسر از زبان دکتر امید مرادی

سی‌تی‌اسکن این توله خرس، حکایت از خونریزی در نیمکره راست مغز، خونریزی ریوی، شکستگی‌های جزئی در جمجمه و شکستگی کندیل فک پایین سمت راست دارد که با توجه به اینکه جابه‌جایی صورت نگرفته نیازی به عمل جراحی ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نتیجه سی‌تی‌اسکن توله خرس گچسر که بامداد روز گذشته بر اثر تصادف با یک زانتیا در محور کرج-چالوس دچار آسیب شده بود حکایت از خونریزی مغزی و ریوی این حیوان دارد.

امید مرادی، متخصص جراحی دامپزشکی که صبح روز گذشته توله خرس گچسر را در بیمارستان مرکزی دامپزشکی تهران مورد معاینه قرار داده و برای انجام سی‌تی‌اسکن به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ارجاع داد بود اکنون درباره نتیجه سی‌تی‌اسکن انجام شده به تسنیم می‌گوید: سی‌تی‌اسکن این توله خرس، حکایت از خونریزی در نیمکره راست مغز، خونریزی ریوی، شکستگی‌های جزئی در جمجمه و شکستگی کندیل فک پایین سمت راست دارد که با توجه به اینکه جابه‌جایی صورت نگرفته نیازی به عمل جراحی ندارد.

وی ادامه می‌دهد: حال عمومی این توله خرس نسبتا به پایداری رسیده اما برای قضاوت درباره وضعیت حیوان دستکم دو روز زمان لازم است. این توله خرس به مرکز نگهداری چمران واقع در کرج منتقل شده و طی روزهای آینده مجددا مورد معاینه قرار خواهد گرفت تا پس از تثبیت وضعیت جسمی بتوانیم درباره سرنوشت حیوان پیش‌بینی‌هایی را اعلام کنیم.

توله خرس تصادفی گچسر

متن این خبر بر گرفته از سایت خبرگزاری تسنیم

http://tn.ai/1558756
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: